Resim

Daha iyi bir gelecek yaratmak için adım adım

Ata Kalıp, İstanbul / Türkiye’de 1991 yılında kurulmuştur. Ata Kalıp, plastik enjeksiyon kalıpları imalatında özellikle özel endüstriyel kalıp üreticisidir.

EN İYİ YAPTIĞIMIZ ŞEY ODAKLANMAK!
1991’DEN BERİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Ata Kalıp, silah ve savunma sanayi için imal edilmiş, faydalı modeller ve Ata Kalıp tarafından geliştirilen patentlerin tabi ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Firmamız Türk Silahlı Kuvvetleri’nin piyade tüfeği olan MPT-76’nın birçok kalıbını yapmıştır. Hali hazırda Canik55 ve Sarsılmaz firmaları ile güncel olarak çalışmaktadır. Bahsi geçen firmaların hem kalıp işlerini hem de plastik enjeksiyon makinalarımızda son mamüllerini üretmektedir.

Ata Kalıp, silah ve savunma sanayi için imal edilmiş, faydalı modeller ve Ata Kalıp tarafından geliştirilen patentlerin tabi ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

+30

YILI AŞKIN TECRÜBE

+35

METAL PARÇA SERİ İMALATI

+10.000

PLASTİK & METAL ENJEKSİYON KALIBI

Ata Kalıp

Misyonumuz

Faaliyette bulunduğumuz Savunma Sanayi sektöründe; bilgi birikimi ve tecrübemizi teknoloji ile birleştirerek, çevreye ve insanlığa saygılı , tüm dünyaya rekabetçi ürünler tasarlamak ve bunları en yüksek kalitede üretmek.

Vizyonumuz

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutup, firmamızı müşterilerimizin ve paydaşlarımızın daimî çözüm ortağı olarak konumlandırmak, küresel bir marka ve öncü olmaktır.

Kalite Politikamız

  • Sağladığımız ürün ve hizmetlerde; müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, müşteri geri bildirimlerini etkin bir şekilde yönetmek, değer yaratmayan işlemleri ortadan kaldırarak kaynakların etkin kullanımı ile zamanında teslimat yapmak ve sürekli iyileştirmeyi amaçlayan bir kalite yönetim sistemi oluşturmak,
  • Kurumumuzda tüm süreçlerimizde liderlik ve çalışan katılımını teşvik etmek,
  • Sürekli gelişim için eğitimleri artırmak ve bu eğitimler ile farkındalık oluşturmak, ve tabana yayılmasını sağlamak; bu yolla kurumsal kültürün oluşmasını ve oturmasını sağlamak,
  • Oluşturulan Kalite Yönetim Sistemi sayesinde kaliteyi tesadüfen değil planlı sistematik faaliyetlerle, bütün çalışanların ortak katkılarıyla sürdürmek ve geliştirmek,
  • Tüm paydaşlarımız ile kurumsal iletişimde teknolojik imkanları kullanarak hızlı ve etkin bir çalışma sistemi oluşturmak,
  • Hata ve fire oranlarını azaltıp maliyetleri optimum seviyeye çekmek, kalitesi, verimliliği ve rekabet gücü yüksek bir kuruluş olmak,
  • Ürünlerimizi üretirken çevreye ve doğaya saygılı olmak,
  • Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli denetleyerek ve gerekli görülen iyileştirmeleri gerçekleştirerek uygulanabilir şartları sağlamak ve yürütmek,
  • Uluslararası standartlar düzeyinde sürdürülebilir hizmet vermek için, kurumumuzdaki tüm süreçlerde etkin kalite yönetim sistemleri oluşturmak, uygulamak, yürütmek,
  • Kalite yönetim sistemimizi belirli dönemlerde gözden geçirerek etkinliğini artırmak ve sürekli iyileştirmektir.
Ata Kalıp
ATA KALIP

Değerlerimiz

Ata Kalıp, silah ve savunma sanayi için imal edilmiş, faydalı modeller ve Ata Kalıp tarafından geliştirilen patentlerin tabi ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

01

Güvenilir

Her alanda etik değerlere ve yasalara bağlı kalarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede temin eder, şeffaf ve çözüm odaklı yaklaşımlar sunarız.

02

Yenilikçi

Her zaman daha iyisini hedefleriz. Bu doğrultuda tüm değişim ve dönüşümleri takip eder, bizi biz yapan değerlerimiz ile birlikte sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler geliştiririz.

03

Müşteri Odaklı

Kuruluşumuz müşterilerimizin ihtiyaçlarını öngörerek, faaliyetlerinin müşterilerimizin üzerinde olumlu etki yaratmasını amaçlar. Ayrıca kalite ve teslimat performanslarımızı en üst düzeyde tutarak müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlar.

04

Sorumlu

Kuruluşumuz tüm ürün ve hizmetlerinin sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerini takip eder ve tüm paydaşlarına karşı bu doğrultuda sorumlu olduğunun farkındadır.

05

Sürdürülebilir

Kuruluşumuz bugünün neslinin ihtiyaçlarının gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün verilmeden karşılanması gerektiğinin bilincindedir.

06

Saygı

Kuruluşumuz çalışanlarının, paydaşlarının ve rakiplerinin her türlü haklarına ve itibarlarına saygı duymaktadır.

SİZİN İÇİN ÇÖZÜMÜMÜZ VAR.

Bizlerle iletişime geçin,
çözüm ortağınız olalım!